Přiblížily se jmeniny, tedy svátek vaší drahé polovičky, maminky, bratra či kamaráda? Pak jistě dumáte nad tím, s jakým vhodným a originálním dárkem přijít. Velké dary jako k narozeninám se příliš nehodí, na druhou stranu bonboniérou se zařadíte do nudné řady gratulantů bez nápadu. Čím tedy obdarovat oslavence na jmeniny? Poradíme!

Originální poukaz

Maximálně originální budete, pokud oslavenci věnujete jakoukoliv službu. Tu navíc ocení a vás nemusí ani mnoho stát. Předpokladem samozřejmě je, že poukaz sami vyrobíte a službu poskytnete vlastními silami. Kamarádce můžete darovat poukaz na hlídání dítěte, partnerovi na masáž nebo třeba uvaření oběda dle jeho přání. Babičce udělá radost několik hodin výpomoci na zahrádce, kolegyni třeba svezení do práce. Jako bonus můžete dámám přibalit květinu, pánům třeba lahev něčeho ostřejšího.

Dárky na míru

Osobitou a poutavou variantou dárku jsou hrnečky, trička či polštářky s originálním potiskem. Ideální variantou je samozřejmě fotografie dané osoby, případně společná fotka vás obou, kterou díky dárku bude moci mít daný člověk vždy u sebe. Pokud vás představa hrnečku či trička nenadchla, nevěste hlavu. V nabídce jsou dnes například i hrací karty s fotografiemi, kryty na mobil, prostírání do jídelny, penály na psací potřeby nebo třeba kuchyňské zástěry. 

Něco na zub

Bonboniéra patří ke klasickým svátečním dárkům, proto ‒ jak již bylo řečeno ‒ pokud chcete být aspoň trochu odlišní, na čokoládovou pochoutku zapomeňte. To ale neznamená, že se v prodejně lahůdek nebo i v supermarketu nemůžete porozhlédnout po jiné dobrotě. Co takhle balík dobré kávy, víno, koš s ovocem nebo třeba obří balení Nutelly? Popřemýšlejte, co má oslavenec rád, a kupte toho pořádnou kupu. Pokud je na zdravou výživu, ovoce a oříšky udělají skvělou službu. Pro pobavení ale klidně sáhněte i po něčem úplně nečekaném, třeba po lilku nebo dýni. Milovníky slaného chroupání potěšíte krabicí chipsů a možná i nějakým chmelovým mokem. Pro gurmány jsou tu sýry, víno nebo olivy.

Rozmazlujte

Svátky a narozeniny by měly být dny, kdy je oslavenec hýčkán. Určitě tedy potěšíte čímkoliv požitkářským, čím se může daná osoba rozmazlovat. Skvělou službu udělá pěna do koupele, nová kosmetika, parfém, poukaz na wellness či masáž nebo třeba vstupenka na nějakou kulturní či sportovní událost, pokud daná osoba patří mezi vášnivé nadšence.


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *