Přemýšlíte, proč se vám v noci nedaří usnout nebo vás pronásledují špatné sny? K dokonalému nočnímu odpočinku vám pomůže nejen kvalitní matrace, ale i správně orientovaná postel. Čínská filozofická nauka feng-shui se snaží o harmonizaci prostředí, ve kterém žijeme, pomocí takového rozmístění nábytku, které umožní nerušené plynutí energie.

Volte přírodní materiály

Záleží ale i na materiálech, které v ložnici máte. Ideální volbou je latexová matrace, případně matrace z jiného přírodního materiálu, jako je kokosové vlákno, bavlna nebo vetkané hedvábí. Stejně tak by mělo být z přírodních materiálů i ložní prádlo. Vyhněte se příliš výrazným a světlým barvám, které by mohly narušovat spánek. Lepší, než světlé barvy jsou tmavé a tlumené odstíny, které zklidňují mysl.

Jak postel orientovat?

Postel, nejlépe samozřejmě dřevěná, by měla být orientovaná tak, abyste hlavou leželi u zdi. Neumísťujte ji do rohu, ale ani doprostřed místnosti. Hlava by přitom měla směřovat na sever nebo na jih. Severní orientace se doporučuje starším osobám nebo těm, kdo trpí nespavostí, protože podporuje vnitřní klid. Orientace na jih napomáhá správnému proudění energie a podporuje vášeň, ale zpomaluje regeneraci během spánku.

Pokud budete spát hlavou na východ, podpoříte osobní růst. Tato pozice je zejména vhodná pro děti a mladší osoby. Orientace na západ zase podporuje zlepšení finančních příjmů, ale zároveň podporuje lenost. Naopak naprosto nevhodné umístění postele je hlavou na severovýchod, to totiž přináší špatné sny a noční můry.

Nad postelí nesmí viset nic těžkého, ať už se jedná o lustr, polici nebo ventilátor, jelikož by tyto předměty mohly podporovat pocit obavy a strachu. Pokud chcete nad postel přeci jen něco umístit, volte uklidňující obraz s přírodními motivy. Obecně by ložnice měla být vzdušná a bez zbytečného nábytku. Měli byste se zde cítit bezpečně, příjemně a klidně.

Čist další článek:  Vestavěné skříně přinesou vašemu prostoru užitek

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *