Chystáte se prodat své vozidlo a pořídit si za získané finance nový vůz? Podívejte se na prvky, které by měla obsahovat každá kupní smlouva na auto.

Rychlost prodeje i kvalita kupce

Při prodeji vozidla hrají roli zejména klíčové faktory času a kupce. Když své auto prodáte rychle, máte své finance ihned k dispozici. I proto lidé spoléhají na výkup vozidel, kde je jim částka okamžitě vyplacena na jejich účet. Současně se splňuje i druhý faktor. Tím je spolehlivost kupce. Výkup auta zajišťuje veškerý právní servis bezplatně, máte tedy jistotu také správně sepsané kupní smlouvy. Jaké prvky by vlastně měly ve smlouvě být uvedeny?

Údaje smluvních stran se určují jako první

Kupní smlouva nejprve definuje obě smluvní strany, které při prodeji vozidla participují. Zde se jedná o jméno a příjmení prodávajícího, jeho datum narození i místo trvalého bydliště. Stejné údaje jsou samozřejmě vyžadovány i ze strany prodávajícího.

Jako další je vhodné uvést, že smlouva je v souladu s ustanovením § 2079 a násl., zák. č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Identifikační údaje vozidla

Předmětem prodeje je tedy vozidlo. Aby bylo možné je bezpečně identifikovat, ve smlouvě se uvádějí jeho základní údaje. Mezi ty patří VIN číslo vozidla, jeho značka, model a typ, rok výroby. Ve smlouvě musí být také pevně stanoven počet najetých kilometrů, které jsou uvedeny na tachometru. Je ale vhodné uvést i další specifikaci. Může se jednat o typické parametry, vybavení a příslušenství.

Prodejní cena zahrnuje co?

Často se ve smlouvách dělají chyby například v oddíle věnovaném prodejní ceně. Zde je nutné uvést, jaké prvky jsou v ceně zahrnuty. Například se může jednat o formulaci, kdy je uvedeno „prodává se kupujícímu se všemi součástmi a příslušenstvím za sjednanou celkovou kupní cenu ve výši… korun českých“.

Čist další článek:  Jak snížit náklady za vytápění ve vaší domácnosti

Základním částem smlouvy věnujte dostatek pozornosti.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *