Každotýdenní úklid domácnosti se jeví jako jeden velký trest. Zejména pokud se po několika hodinách zjistí, že je nutné uklidit některá místa znovu. Na vině takového scénáře jsme většinou my sami, a to z jednoho prostého důvodu – při úklidu totiž děláme jednu chybu za druhou. Jak tedy začít a čemu konkrétnímu se vyvarovat?

Chce to organizaci

Bez plánování to nepůjde, a to nejen v byznysu, ale ani při úklidu domácnosti. Začít ochranou podlah je hloupostí, když víme, že nás stírání polic nebo kuchyňské linky teprve čeká. Nejdříve proto popadáme dezinfekční prostředky a zaměřujeme se na plochy, teprve poté přecházíme k podlahám.

Díky organizaci, která nás bude při úklidu provázet, se vyhneme chaotickému pobíhání sem a tam. Navíc budeme mít přesně stanoveno, kde začneme, jak budeme následně pokračovat a po jaké činnosti budeme pokračovat. Vyhneme se úklidu všeho, naopak uklidíme pořádně alespoň něco a poté se přesuneme k další věci.

Prach je náš největší nepřítel

Mezi vůbec první kroky by se mělo zařadit utírání prachu. Čím rychleji zbavíte domácnost právě prachových částic, tím minimalizujete pravděpodobnost jeho následovného rozvíření při různých typech aktivit.

Pokud byste víření prachu nepředcházeli, byť při drobném pohybu by se částice rozvířily a usedly by třeba na místo, které už jste dávno uklidili. A domácí práce by se tím pádem znovu protáhly.

Všeho moc škodí

I když je jasné, že bez čistících prostředků toho mnoho neuklidíte, pamatujte na jedno – všeho moc škodí. Nesnažte se utřít prach obrovskou dávkou přípravku, který by způsobil více škod než užitku. Spíše na to jděte ekologickou, úspornou cestou a s používáním přípravků šetřete.

Čist další článek:  Školení, které dává smysl formou virtuální reality

Někdy stačí jen nastříkat sprej na daný povrch, nechat o následně chvíli působit a jednoduše ho setřít hadříkem.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *