Ze všech stran se dnes na nás valí moderní trendy. Patří sem především jednoduchost a minimalismus. Máte nový byt nebo plánujete rekonstrukci? Jistě jste také vy přemýšleli o tom, že si interiér v tomto stylu zařídíte. Mnoho lidí však vidí problém v tom, že řada těchto interiérů působí poněkud genericky. Zkrátka, že jsou až příliš fádní a jako přes kopírák. Můžete však mít moderně zařízený byt, který zároveň bude mít osobitého ducha. Jakou cestu k tomu zvolit, na to se podíváme v tomto článku.

Nebojte se být originální

Prvé řadě je potřeba si uvědomit, jaké prvky v interiéru vlastně chcete. Moderní interiér neznamená použít všechny moderní prvky, na které narazíte. Moderní bydlení je zejména o tom, abyste se nechali inspirovat. Určitě to neznamená, že byste měli v takovém interiéru potlačit své vlastní já. Abyste docílili co nejlepšího výsledku, je vhodné se zaměřit na:

  • Kvalitní materiály
  • Vlastní kreativitu

Moderní také neznamená tuctový. Řada lidí dělá chybu v tom, že nábytek a doplňky do interiéru řeší v rámci nabídky velkosériové výroby. Znáte to, dřevotříska a hromada plastových zbytečností. Takový interiér potom nepůsobí originálně, ale spíše levně. Proto se snažte vsadit na kvalitní materiály, jakými může být třeba masivní dřevo. Moderna kombinovaná s přírodním materiálem je totiž to nejexkluzivnější spojení.

Rozhodně vsaďte také na vlastní kreativitu, která je vaší nejlepší tajnou zbraní. Můžete třeba zkusit moderní šablony na stěnu nebo tapety, které dokáží oživit fádní bílé stěny. Jednoduchost, minimalismus a elegance totiž neznamená strohost.

V bytě žijete vy, nikdo jiný

Abyste docílili opravdu příjemného interiéru pro své bydlení, je potřeba pamatovat na to, že interiér je tady pro vás, nikoliv naopak. Není nic špatného nechat se inspirovat trendy v bydlení, ale nezapomínejte ani na sebe a svou rodinu. Ve vašem interiéru můžete mít nejen rodinné fotografie připomínající společné zážitky, ale třeba také výtvory vašich dětí. Váš byt, to je totiž především váš domov.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu