Znáte anonymní platební kartu? Anonymní karta je novým moderním způsobem placení v obchodech. Jedná se o klasickou platební kartu, která je ovšem zcela anonymní a neváže se na žádný bankovní účet. Co to znamená?

Jednoduše řečeno, pořídíte si kartu s platebním limitem (například 10 000 Kč) a s ní pak platíte zcela normálně, jako s běžnou kartou.

Není ani zapotřebí, aby karta byla vázána na vaše jméno, nicméně pokud chcete limit přes 10 tisíc, bude nutné se zaregistrovat. V následujícím článku představíme vše, co přináší anonymní platební karta.

Anonymní karta je předplacenou kartou. Ta je zcela anonymní u limitů sahajících do 10 000 Kč. Při vyšších částkách do 100 000 Kč je zapotřebí se registrovat. Pokud je ale limitní částka na hodnotě kolem 100 000 Kč či vyšší, bude už nutné vaše údaje důkladně ověřit.

Výhody anonymní platební karty

Bezpečnost

Ať už platíte v hotovosti, klasickou nebo anonymní platební kartou, vždy je velmi důležitá bezpečnost. Je zapotřebí, aby s kartou nemohl platit nikdo jiný než vy (například při ztrátě karty).

S anonymní kartou nebude mít k penězům přístup žádný cizí člověk a je dokonce bezpečná a vhodná i pro vaše děti.

Zvláštní potřeby

Díky této kartě můžete navíc spořit peníze, například na nový domácí spotřebič. Anonymní karta je také vhodná jako dárek pro vaše blízké, pokud jim nechcete dávat peněžní hotovost.

Internetové platby

S anonymní kartou jsou internetové platby jednoduché a bezpečné. Jedná se o anonymní kartu, díky které prodejce neuvidí vaše reálné údaje. Při klasickém internetovém placení může docházet ke zneužití vašich údajů. To s anonymní kartou už nehrozí.

Nevýhody anonymní karty

Mezi nevýhody této karty patří především absence placení převodem na bankovní účet a navíc dochází k účtování poplatků za neaktivní kartu.

Vyřízení anonymní platební karty

Pořídit si anonymní kartu není složité. Pro vyřízení stačí navštívit webovou stránku nebo zajít přímo k poskytovateli. Mezi hlavní poskytovatele v České republice patří těchto šest:

  • Česká spořitelna
  • ČSOB
  • Czech News Center
  • Rock finance
  • Prepaid solution

Funkce anonymní platební karty

Anonymní karty fungují jednoduše. I když karta není propojena s žádným bankovním účtem, je zapotřebí si z účtu na anonymní kartu peníze poslat. Funguje to obdobně jako SIM karta v mobilním telefonu. Stačí kartu nabít vašimi penězi a je hotovo, můžete začít utrácet.

Možnosti nabití peněz na anonymní kartu

Jestliže chcete kartu nabít penězi z vašeho účtu, můžete to provést třemi způsoby:

  • Jednorázový limit bez registrace na webu – Tato možnost je vhodná pro jedno použití, při kterém lze získat částku až 3 500 Kč.
  • Limit pro kartu registrovanou na webu – Registrace anonymní karty na webu s sebou nese výhodu, že ihned budete moci disponovat částkou až 60 000 Kč.
  • Limit po plném ověření na České poště – Tento způsob vám zajistí, že si sice budete muset své údaje nechat ověřit, ale získáte tak k útratě částku až 600 000 Kč.

Předplacená anonymní platební karta je novou moderní metodou, jak bez starostí platit v jakýchkoliv obchodech. Je bezpečná a peníze se na kartu nabíjí přímo z vašeho účtu. Máte tak své úspory zcela anonymně skryté.

Pokud ale přesáhnete určitou částku a budete si chtít poslat na kartu více peněz (nad 10 000 Kč), bude potřeba se zaregistrovat. Dalším postupem je pak ověření vašich osobních údajů, což je nutné, jestliže se rozhodnete na kartu nahrát až 100 000 Kč nebo víc.

Své údaje si lze ověřit například na České poště. Předplacené karty už běžně fungují v zahraničí a mezi podnikateli i u oblíbených offshore společností v zahraničí.

Dostávají se také do České republiky, kde je zatím 6 poskytovatelů těchto anonymních karet. Zda se u nás rozšíří či nikoliv je tak otázkou času.

Autor: Parkerhill.cz


okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *