Chystáte se na ryby? Bez boilies ve většině případů rozhodně neobejdete. Které směsi jsou populární a jak si je vytvořit v domácích podmínkách?

Boilies stojí za to koupit, výroba je docela otrava

Jako boilies se označuje speciálně vytvořená směs k rybaření. Tu budete potřebovat zejména tehdy, kdy sháníte návnady na kapryBoilies se dají sehnat v mnoha obměnách, a to v podobě mražených kousků z přírodních surovin, nebo jako trvanlivá krmná boilies. Samozřejmostí jsou i oblíbená klasická rohlíková boilies. Jelikož je cena těchto potřeb pro rybáře skutečně nízká, snad se ani nevyplatí je tvořit doma. Snadno si objednáte i pop-up boilies v několika barvách, abyste nástrahy mohli zvýraznit.

Když to ale chcete zkusit sami, klidně můžete

Samovýroba této dobroty pro ryby je samozřejmě možná a složitá rozhodně není, když se vám to ale nepovede a nastavíte poměr ingrediencí jiným než doporučeným způsobem, jedná se o poměrně drahé odpadky.

I proto jsme zvolili začátečnický recept. Profíci se mu samozřejmě zasmějí, ale pro začátek, než se naučíme správně tvořit recept, to bude stačit. Rozhodně lepší než zpackané těsto z drahých surovin vyhazovat.

Na jedno kilo směsi budete potřebovat smíchat 6 vajec, které rozšleháme. Přidáme dvě lžíce vanilkového cukru a lžíci a půl medu. Vše dobře promícháme, zejména med. Pokud máte k dispozici pouze tvrdší podobu medu, nejprve surovinu rozehřejte, ať se rozpustí. Přidejte ke směsi 250 gramů krupice, stejné množství kukuřičného šrotu a přibližně 150 gramů obyčejné strouhanky.

Těsto dobře promícháme a tvoříme malé kuličky. Nad hrnec s vařící vodou dejte síto a část kuliček již nechejte napařit zhruba osm minut. Následně nechejte zvolna vyschnout na kuchyňské utěrce.

Čist další článek:  Jaký vánoční dárek pro kitera?

Boilies vyrobené doma můžete skladovat například v nádobách od zmrzliny v mrazničce, nebo je zavěste do pytlíku od cibule na půdu.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *