Co se dá v restauraci reklamovat

Když si z jídelního lístku vyberete například svůj oblíbený dezert, mělo by vám být jasné, co vám číšník na stůl donese. Pokud to není zcela zřejmé, nebojte se obsluhy zeptat. Objednávka pak slouží jako stvrzení kupní smlouvy, objednáváte si nějaký pokrm či nápoj a tudíž očekáváte, že vám bude dodán v předem domluvené době a kvalitě. Jídlo by také mělo být podáváno v dostatečném množství (gramáž), mít teplotu pro něj obvyklou a i složení a chuť by měla být odpovídající vašemu očekávání.

Kdo je odpovědný za kvalitu

Za kvalitu jídla pochopitelně nese odpovědnost přímo restaurace – recenze firem. Měli by vyhovět vaší objednávce, případně ji po domluvě s vámi upravit dle požadavků. Teplá jídla by například měla mít alespoň šedesát stupňů Celsia. Pokud je jídlo studené, kuchař vám ho může přihřát za předpokladu, že se tím pokrm nepoškodí, jinak žádejte o přípravu nového pokrmu. Jídlo by vám také měla obsluha donést v domluvené nebo očekávané době. Pokud se tak nestane, jděte jinam či žádejte o slevu. Nebojte se ozvat.

Požadujte nápravu nebo napište recenzi

Dávejte si pozor i při placení. Pokud vám na účtence cokoliv nesedí, neváhejte a ozvěte se. Konejte pokud možno ihned, jelikož když špatné jídlo celé sníte, pak je vaše stížnost celkem zbytečným pokusem. Jestli pokrm opravdu nejde pozřít, vraťte ho.  Obsluha vám buď donese náhradu, nebo se můžete zvednout a z restaurace odejít. Jednalo by se totiž o prosté odstoupení od kupní smlouvy z vaší strany a to ze závažných důvodů. Další možností je udělit restauraci negativní hodnocení. V případně vážnějšího pochybení si lze stěžovat také na České obchodní inspekci (ČOI), Státní zemědělské a potravinářské inspekci (SZPI), která se zabývá přestupky v oblasti hygieny, popřípadě na Státní veterinární správě.

Recenze a hodnocení firem můžete snadno bez registrace vložit na hodnotícím portálu Aplikant.cz. Recenze můžete také snadno vyhledat a získat tak užitečné informace od ostatních uživatelů. Hodnotící portál provozuje společnost 123jobs Media, významný developer e-commerce aplikací v České republice a zahraničí.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *