Co vše budete potřebovat pro aplikaci vliesových tapet a jak postupovat?

Jedny z nejoblíbenějších tapet

V současné době se vliesové tapety stávají oblíbenou součástí domácností. Samolepicí fototapety jsou sice pro svou snadnou instalaci ještě snadnější pro aplikaci, ale jsou vyrobeny z jiného materiálu. V současné době je tolik možností – domů si tak můžeme pozvat třeba fotoobrazy na plátně, nebo vliesové tapety. Ty prosluly svou snadnou instalací. Jak na to?

Nejprve si místnost rozkreslete

Podle rozměru tapety si vytvořte na stěnách svislé pásy. Tak budete nejlépe vědět, kde končí jednotlivé tapety. Nakoupili jste dostatek materiálu? To ihned zjistíte.

Válečkem naneste lepidlo

Jako druhý krok vás již čeká nanášení lepidla pro uchycení prvního kousku tapety. Začněte v roku místnosti. Práce s válečkem je nejrychlejší, kraje místnosti ale samozřejmě můžete ošetřit i štětcem.

Nebojte se nechat trochu navíc

Pokud nelepíte od stropu dolů, klidně ponechte malý prostor tapety vykukovat. Zalamovacím nožem vše nakonec dobře odstraníte. Vždy je lepší, aby nám trocha tapety zůstala navíc. Doplňovat chybějící vzor je určitě mnohem složitější než jen kousek odřezat.

Uhlazujeme

Nyní bude potřeba vyhladit povrch tapety a ujistit se, že po celé ploše dobře drží. K tomu vám poslouží houbička, nebo také speciální tapetářská stěrka. Vyhlazení eliminuje nepřesnosti a bubliny.

Odřízneme konce tapet

Nyní se zbavíme konců tapet, a to jak v horní, tak ve spodní části místnosti. Pomůžeme si ostrým zalamovacím nožem.

Nečistoty odstraňujte průběžně

Při lepení se nám může stát, že si tapetu trochu polepíme nebo pošpiníme. Nic není ztraceno. Stačí povrch tapety přetřít houbičkou s trochou vody, ihned bude opět jako nová.

Čist další článek:  Proč si pořídit plastový sklep?

Vliesové tapety vám vydrží dlouho krásné. Nemusíte je při aplikaci namáčet. Jejich výhodou je jejich nehořlavost, odolnost a stálobarevnost. Navíc si s jejich instalací poradíte zcela sami.

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *