Při výběru vestavěné skříně máme naprosto volnou ruku v tom, jak bude náš nábytek vypadat. Na co se zaměřit?

Vyměřování je základ

Vestavěné skříně je před jejich tvořením potřeba dobře zaměřit. Jedině tak bude zajištěno, že skvěle padnou do prostoru, který máte k dispozici. Stejně jako i jiný nábytek na míru se i tento kus bytového designu nejprve dobře proměřuje.

Materiál rozhoduje o podobě skříně

Přemýšlíte nad tím, že si vyberte skříň ve vysoce kvalitním dřevě? Nebo se spolehnete na širokou nabídku lamino materiálů, které lze pořídit v libovolné barvě i textuře? Materiál vestavěné skříně můžete sladit s dalšími prvky vašeho interiéru. Nebo se bude jednat o zcela solitérní prvek?

Rámy dveří ovlivňují hlučnost celého systému

Další prvek, který si určíte zcela podle svých požadavků, jsou rámy dveří. Budou z hliníku, nebo využijete jiný materiál, jako je například odolná ocel? Hliníkové rámy jsou obecně velmi tiché a při jejich posouvání se netvoří téměř žádný zvuk. Uvítáte je tedy například v prostoru ložnice nebo dětského pokoje. Hliníkové okraje dveří jsou prakticky nezničitelné.

Šířku dveří si promyslete

Další prvek, který je třeba dobře zvážit, je šířka dveří. Stabilní dveře by měly mít šířku okolo 45 až 50 centimetrů. Samozřejmě je možné si nechat vytvořit libovolný rozměr. Větší rám a pevné kování se volí u dveří s šířkou okolo 100 až 120 centimetrů. Tento rozměr se hodí do velmi prostorných místností.

Hloubka skříně určuje její praktičnost

Většinou se skříně tvoří s hloubkou okolo 70 centimetrů. Plytčí skříně se využívají v prostorách, kde je nutné zvažovat každý centimetr. Většinou ale dojde k úbytku praktické stránky skříně. Proto pokud je to jen trochu možné, je lepší zvolit alespoň klasických 70 centimetrů.

Čist další článek:  Žižkov je místem, kde se líbí i mladým rodinám

Už se těšíte na svou vestavěnou skříň, které zcela promění podobu vaší místnosti?

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *