Když se řekne Karlštejn, určitě se vám vybaví hodiny dějepisu a vše, co si pamatujete o Karlu IV. a také pověsti, které jsou s hradem spojeny. Protože se beze sporu jedná o nejznámější hrad v Česku, neměli byste si jeho návštěvu nechat ujít.

Karlštejn je český národní klenot

Prvním důvodem, proč se na hrad vydat, je to, že se jedná o český národní klenot. Vždyť právě na hradě Karlštejn byly uloženy české korunovační klenoty, a to od doby vlády Karla IV. až do 17. století. Chcete-li si návštěvu hradu Karlštejn spojit s příjemným pobytem v jeho blízkosti, určitě se podívejte na hotel Karlštejn a zarezervujte si v něm pokoj. Právě v tomto hotelu si totiž budete připadat jako králové a budete se moci rozmazlit také návštěvou relaxačního centra.

Podívejte se zpátky do historie

Během prohlídky hradu budete mít možnost nahlédnout do minulosti a zjistit, jak si česká šlechta na hradě žila. Nádherné komnaty s výhledy do krajiny, hradní kaple a obrazárna – to jsou jen některá z úchvatných míst, jež se na Karlštejně nachází. Při prohlídce se budete moci zasnít a přemýšlet o tom, jaký byl život v dřívějších dobách a jak se asi žilo na hradě bez moderních nástrojů a technologií.

Prohlédněte si Karlštejn z dálky

Pohled na hrad Karlštejn si ale vychutnáte také z dálky, protože je velmi fotogenický a k nepřehlédnutí. Nenechte si tedy ujít příležitost procházet se v jeho okolí a kochat se krásnými výhledy.

Protože návštěva hradu Karlštejn a procházka po jeho okolí vám zabere celý den, neváhejte se do Českého krasu vydat na prodloužený víkend a užít si svůj pobyt na maximum. Kromě prohlídkového okruhu na hradě se projděte i po okolí a dopřejte si relaxační pobyt v hotelu Karlštejn, jenž se nachází nedaleko a poskytne vám dokonalé zázemí během vašeho pobytu.

Čist další článek:  Ještě není pozdě na pomaturitní studium

okwu

Pisálek a redaktor na Okwu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *